Szanowni Klienci,

W dniu wczorajszym w serwisach internetowych pojawiły się artykułu informujące o tym, że policja traktuje wizytę w serwisie w celu sezonowej wymiany opon jako złamanie zakazu wychodzenia z domu i karze za to kierowców mandatami w wysokości 500 zł.

Dodatkowo w wieczornych wydaniach telewizyjnych serwisów informacyjnych kilku „domorosłych fachowców” wypowiedziało się, że ostrożna jazda na oponach zimowych przy aktualnej pogodzie nie zagraża bezpieczeństwu. Wszystkie te informacja mieszają ludziom w głowach i powodują niepewność w zachowaniach kierowców.

W dniu dzisiejszym w reakcji na powyższe wydarzenia Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Związek Dealerów Samochodowych wystosowały oficjalny list do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego z wnioskiem o uznanie sezonowej wymiany opon jako czynności niezbędnej do zachowania bezpieczeństwa na drogach i w związku z tym niezbędnej do codziennego funkcjonowania. Wysłany został również do mediów specjalny materiał prasowy szczegółowo opisujący potrzebę sezonowej wymiany opon
.
Wszyscy mamy świadomość, że opony są jedynym elementem łączącym pojazd z nawierzchnią. Od ich właściwego doboru i stanu technicznego zależy bezpieczeństwo kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zdajemy też sobie sprawę, że w dobie epidemii jedynym bezpiecznym środkiem transportu są nasze własne samochody, dlatego karanie mandatami kierowców którzy nawet w dobie epidemii myślą jak bezpiecznie dojechać do pracy bądź na zakupy i nie obciążać służby zdrowia skutkami wypadku w wyniku jazdy na niedostosowanych do pogody oponach zasługuję na szacunek organów państwa, a nie na karę.

@intercars